Koncerty, wystawy

Fundacja im. Władysława Żeleńskiego zaprasza w niedzielę 3 grudnia o godz. 18.00 do Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach (gmina Kłaj, powiat wielicki) na koncert muzyki chóralnej WŁADYSŁAWA ŻELEŃSKIEGO, kompozytora pochodzącego z Grodkowic. Finalizuje on serię koncertów na terenie Krakowa i Małopolski, promujących postać i...

więcej »

Majątek ziemski rodziny Żeleńskich w Grodkowicach historię swą wiąże przede wszystkim z rolnictwem. Jednak sprawy kultury ciągle przewijały się w dziejach tej rodziny. Już żyjący w I poł. XIX w. Marcjan Żeleński (zamordowany w 1846 r. podczas rzezi galicyjskiej) był znanym w okolicy pianistą amatorem, próbującym także...

więcej »

Koncerty pn. „Muzyka w Pałacu Żeleńskich” oraz „Spotkania w Pałacu Żeleńskich” odbywają się tutaj od 1997 roku. Ich inicjatorami są Marta i Ireneusz Trybulcowie sprawujący kierownictwo artystyczne.

więcej »

31.05.2015 roku, godz. 18:00 - Koncert uczniów Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Czasławiu w ramach cyklu: "Muzyka w Pałacu Żeleńskich" pod kierownictwem artystycznym Marty i Ireneusza Trybulców. 

Wstęp wolny!

więcej »

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy do Pałacu Żeleńskich na kolejny koncert z cyklu: "Wieczory z muzyką Władysława Żeleńskiego".

Poniżej zdjęcia z koncertu, który odbył się 15 listopada 2015 roku.

więcej »

15 oraz 22.11. 2015 r. w Pałacu Żeleńskich w Grodkowicach odbędzie się koncert z cyklu: "Wieczory z muzyką w Pałacu Żeleńskich".

więcej »
« poprzednia 1 następna »